مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

ویژگی های مهم کودکان کارآفرین

کودکان فردا، تغییر دهندگان آینده هستند و کسانی خواهند بود که تغییرات مثبتی را در جوامع و جهان ما ایجاد می کنند. ما باید ذهنیت کارآفرینانه کودکان را با برنامه هایی که تواناییشان را در خلق ایده توسعه می دهد و آنها را به واقعیت تبدیل می کند، پرورش دهیم.

اکثر پدر و مادرها این پرسش را در ذهن خود دارند که والدین چطور می توانند در کار آفرین شدن فرزندشان نقش داشته باشند.

دنیای ما به سرعت در حال تغییر است و کودکانمان برای موفقیت به یک سری مهارت های جدید نیاز دارند. کمک به کودکان برای به دست آوردن ویژگی های کارآفرینی، به آنها پایه و اساس محکمی برای تعریف، پیگیری و دست یابی موفقیت خواهد داد.

برای پاسخ به این سوال بهتر است با ما همراه باشید و با راه های پرورش کودک کارآفرین آشنا شوید.

برای کارآفرین شدن چه ویژگی هایی را باید در کودکان پرورش داد؟

در اینجا هفت ویژگی کارآفرینی که مهم و قابل پرورش در فرزندتان هستند، را ارائه می دهیم:

  • تجربه فعالیت های جدید

نوزادان و کودکان برای کشف کردن به دنیا می آیند. آنها نسبت به دنیای پیرامونشان کنجکاو و علاقه مند هستند. به فرزندان خود اجازه دهید غریزه خود را دنبال و کشف کنند و شما نیز با اشتیاق آنها را حمایت کنید. والدینی که دارای ویژگی « تجربه باز» هستند، صفحه رادار همیشه روشنی دارند! آنها فرصت هایی را می بینند که دیگران شاید متوجه آن نشوند و یا آنها را در نظر نگیرند؛ آنها همچنین چالش ها و نشانه های واضح موفقیت را در کار و زندگی نادیده نگرفته و از آنها استقبال می کنند.

تجربه کارهای جدید

  • دیدگاه و تفکر نوآوری

نوآوری فقط برای کسانی که یک تکنولوژی و یا کسب و کار جدیدی را خلق می کنند، نیست. کودکانی که برای امروز بزرگ می شوند باید مبتکران و نوآوران همیشگی باشند، بتوانند راه حل ها و رویکردهای جدیدی را برای مشکلات طراحی کنند. به فرزندتان اجازه دهید در حین بازی و یا انجام تکالیف مدرسه ایده هایشان را محک بزنند و آزمایش کنند (بدون هیچ انتقادی). ارائه راه حل های خاص به پرورش و تقویت مهارت های خلاقیت و تفکر انتقادی کودکان کمک می کند. باید به این نکته توجه کنید که قبل از انجام این فرآیند، فرزندتان و همچنین محیط اطرافش را برای تحمل شکست احتمالی آماده کرده باشید. باید به فرزندتان بیاموزید که مبتکران و نوآوران نه تنها از آزمایش کردن نمی ترسند بلکه از آن استقبال می کنند و می دانند که برای موفقیت باید شکست خورد.

دیدگاه نوآوری در کودکان

  • تفکر مثبت اندیشی و خوش بینی

یک ویژگی بسیار مهم کارآفرینان خوش بینی آنهاست. کارآفرینان موفق معتقدند با تلاش و کوشش خود می توانند اوضاع را به سمت بهتر شدن تغییر دهند. از مزایای مثبت اندیشی می توانیم به تجربه لمس زندگی واقعی، به دست آوردن موقعیت شغلی خوب و سلامتی اشاره کرد. برای اینکه فردی خوش بین باشید، با نگاهی مثبت روز خود را آغاز کنید، تفکر خوش بینانه، حل مسئله و نگاه شکرگزاری پیشه کنید. به یاد داشته باشید که خوش بینی مسری است اگر نگاه پدر و مادر به زندگی مثبت باشد، ناخودآگاه بچه ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

دیدگاه مثبت اندیشی در دانش آموزان

  • تلاش کردن و زحمت کشیدن

چه کودکان و چه بزرگسان برای بدست آوردن موفقیت باید به معنای واقعی زحمت بکشند و به اصطلاح افراد موفق دست هایشان را کثیف می کنند. پدر و مادر ها بهتر است یک مقدار مهربانی و ملایمت خود را کنار بگذارند و اجازه دهند کودکان برای بعضی کارها خودشان زحمت بکشند. یکی از روش های برای ایجاد روحیه تلاش کردن در کودکان، سپردن کارهایی به آنهاست. محققان دریافته اند که مشارکت در کارهای خانه در کودکی به شدت با موفقیت شخصی و تحصیلی ۲۰ سال بعد کودکان مرتبط است.

تلاش کردن و زحمت کشیدن کودکان

  • فرصت جویی

کودکان باید بدون هیچ گونه احساس ترس از عواقب منفی، برای جستجو فرصت های تحصیلی، اجتماعی، شخصی و جسمی احساس راحتی داشته باشند. هنگامی که کودکان احساس حمایت و امنیت می کنند، اعتماد به نفس کافی برای غرایز خود را دنبال می کنند و با دیدن فرصت های مناسب آزادانه آنها را دنبال می کنند و از قضاوت شدن و یا عواقب احتمالی نمی هراسند.

فرصت جویی

  • پذیرش

پذیرش و پسندیدن در کودکی به معنای موفقیت در بزرگسالی است. لازم به ذکر است منظور ما از پذیرش محبوبیت نیست. پذیرش به این معناست که بتوانیم با افراد اطراف خود کنار بیاییم. والدین نقش بسیار مهمی در کمک به بچه ها برای رشد مهارت های اجتماعی دارند. پدر و مادر ها می توانند به کودکان کمک کنند بدون اینکه از دست دوستان خود ناراحت شوند در مورد اختلافاتشان با هم صحبت کنند. کودکان باید نحوه همکاری با دیگران و همچنین تقویت مهارت های ارتباطی را بیاموزند.

  • همدلی

مورد دیگری که بیش از هر چیزی کارآفرینان به عنوان کلید موفقیت بر آن تاکید می کنند، خدمت به مردم و هم نوع است. در هر تلاشی که صورت می گیرد، اگر افراد چیزی را که خواسته و مورد نیاز دیگران است در نظر نگیرند، موفق نخواهند شد. در خانه در مورد احساساتتان صحبت کنید و به کودک خود آموزش دهید و کمک کنید که درک کند احساسات دیگران نیز مهم است. دلسوزی و همدلی دنیا و زندگی آنها را به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد.

همدلی کردن در کودکان

نتیجه گیری

هر کودکی به عنوان اینکه یک کارآفرین شود، رشد نمی کند بلکه می تواند از مهارت های کارآفرینی برای کمک به هدایت بهتر دنیای پیچیده استفاده نماید. کودکان باید بتوانند مانند سایر کارآفرینان بدون هیچ گونه نقشه راهی، مسیر آینده خود را بسازند. والدین می توانند به آنها کمک کنند تا برای استفاده از استعدادها و توانایی هایشان برای ایجاد موفقیت در خود و دیگران استفاده کنند.

یک گرایشی که بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد و کارآفرینان به عنوان کلید موفقیت بر آن تأیید می کنند: خدمت به دیگران است. در هر کوششی، اگر افراد چیزی را که خواسته یا مورد نیاز است کمک نکنند، نمی توانند موفق شوند. امروزه کودکان می توانند “رزومه” فوق العاده ای داشته باشند اما در نهایت داشتن احساس استحقاق و عدم همدلی مانع آنها خواهد شد. درباره احساسات خود صحبت کنید و به کودک کمک کنید درک کند که احساسات دیگران مهم است. شفقت و همدلی دنیای آنها و زندگی آنها را به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد.

 

source: https://www.success.com/7-entrepreneurial-traits-to-teach-your-childs

 

 

 

 

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست