مدت زمان مطالعه: ۸ دقیقه

راه های کسب درآمد کودکان و نوجوانان

فهرست محتوا پنهان
1 راه های کسب درآمد کودکان و نوجوانان

چگونه به عنوان یک کودک، کسب و کار آنلاین راه اندازی کنیم؟

آیا می خواهید شغلی راه اندازی کنید اما کودک هستید؟ آیا شما والدین هستید و دوست دارید فرزندتان کارآفرین شود؟ این مقاله چند پیشنهاد برای شروع راه اندازی یک فروشگاه آنلاین و روش های موفقیت در آن در اختیارتان قرار می دهد.

پس در ادامه همراه ما باشید تا راه های کسب درآمد کودکان و روش های راه اندازی یک کسب و کارآنلاین را به شما آموزش دهیم. آموزش راه های کسب درآمد کودکان شامل سه مرحله کلی بارش فکری ایده ها، راه اندازی و روش های تبلیغ کسب و کار آنلاین می باشد.

بارش فکری (طوفان فکری)

ابتدا لیستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید و در آن مهارت دارید را بنویسید.

یک بار دیگر لیست خود را مرور کرده و ایده هایی را که قابلیت تبدیل شدن به پول را با توجه به دانش و استعدادتان دارد را بنویسید.

ابتدا به مواردی که می خواهید بفروشید فکر کنید. آیا این محصول فیزیکی است؟ آیا این یک محصول دیجیتالی است که می تواند از طریق اینترنت ارسال و دانلود شود، مانند یک بازی یا یک فایل تصویری.

فکر کنید چطور می توانید محصول خود را به شکلی منحصربه فرد، با کیفیت بالا و چیزی که افراد ممکن است بخواهند یا نیاز داشته باشند، ایجاد کنید.

طرح  اولیه بزرگ بسازید، این کار به شما این امکان را می دهد که ببینید چگونه می خواهید محصول شما به نظر برسد. در صورت وجود بخش های داخلی یا مکانیزم (ساز و کارها) آن ها را نیز در طرح خود بیاورید.

ایده های خود را بنویسید. – راه های کسب درآمد کودکان

نوشتن ایده ها تمرین خوبی است، حتی اگر کسب و کار شما قبلا توسعه یافته باشد. در این مرحله  موادی را که برای ساخت محصول خود نیاز دارید را نیز می توانید یادداشت کنید.

برای تجارت، برند یا محصولات خود اسمی انتخاب کنید.

اسامی که توصیف گیرایی از کسب و کارتان است و باعث می شود مردم شما را با آن به خاطر بیاورند، انتخاب کنید. شما می خواهید مشتریانتان وفادار باشند و دوباره به سمت برند شما بیایند، بنابراین به آنها کمک کنید تا دوباره شما را پیدا کنند و جز انتخاب هایشان باشید.

یک لوگو (آرم) منحصر به فرد طراحی کنید. شما می توانید لوگویی ایجاد کنید که حس برند شما را در مشتریانتان ایجاد کند و القا کننده هدفتان باشد. در هر موردی که می خواهید به فروش برسانید، توضیحات خوبی درباره آن محصول ارائه دهید.

success in work

اندکی تحقیقات بازار انجام دهید.

محصولات مشابه محصول خودتان را جستجو کنید و به طرح، مواد، محصول نهایی و امتیازاتی که مشتریان به آن داده اند، توجه کنید. قیمت محصولاتتان را تعیین کنید و برای محاسبه آن هزینه مواد اولیه، مدت زمان لازم برای ساخت آن را نیز لحاظ کنید. همچنین به محصولاتی که رقبای شما عرضه می کنند، نیز توجه کنید.

حواستان باشد قیمت هایی که تعیین می کنید هم برای شما و هم برای مشتریانتان منصفانه باشد. فقط به این فکر نکنید که ارزان تر از بقیه بفروشید اگر محصولی خیلی ارزان باشد، مردم ممکن است فکر کنند جنس بی کیفیتی را میخرند و  همین امر باعث شود از شما خرید نکنند. مطمئنا، اگر قصد دارید به افراد مدرسه بفروشید می توانید قیمت ها را پایین تر نیز در نظر بگیرید زیرا آنها مستقیما آنچه را که می خواهند بخرند می بینند و تنها یک عکس در صفحه مجازی نیست که بخواهند از طریق آن قضاوت کنند.

هزینه های حمل و نقل را تعیین کنید.

کالاهای خود را به همراه بسته بندی که قرار است با آن برای مشتری فرستاده شود، وزن کنید. سپس در وب سایت اداره پست به محاسبه قیمت آن بپردازید.

برای اینکه وزن کالا را بتوانید به درستی محاسبه کنید می توانید از ترازوی های پستی استفاده کنید تا بتوانید به درستی هزینه پست را تخمین بزنید. اگر هم به ترازوی پستی دسترسی ندارید، ببینید والدین شما می توانند آن را در محل کار توزین کنند یا آن را به اداره پست ببرند. والدین خوشحال می شوند که این کار را برای شما انجام دهند، اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی نتوانند این کار را انجام دهند.

سفارشات خود را در سریع ترین زمان ممکن ارسال کنید.

افرادی که به صورت آنلاین خرید می کنند، انتظار تحویل سریع را دارند. اگر می خواهید مشتریانتان بار دیگر از شما خرید کنند و به مشتریان تکراری تبدیل شوند حتما سفارش ها را به موقع ارسال کنید تا آنها را راضی نگه دارید.

توجه کنید در چه قسمتی از فضای مجازی می خواهید محصول خود را بفروشید.

به گزینه های مختلفی که برای فروش محصولاتتان وجود دارد توجه کنید.

در مورد چگونگی دریافت پول نیز برنامه ریزی کنید.

درگاه های پرداخت اینترنتی خوب هستند اما شما برای افتتاح حساب و گرفتن درگاه های بانکی به کمک والدین احتیاج دارید. سپس باید حساب بانکی را به سایت فروش خود متصل کنید. بنابراین اگر حساب بانکی ندارید باید یک حساب بانکی ایجاد یا از حساب بانکی والدین خود استفاده کنید.

راه اندازی کسب و کار آنلاین کودکان

تمام جزئیات برنامه های خود را با والدینتان در میان بگذارید.

این جزئیات می تواند شامل محصولتان، نحوه دریافت مواد و پرداخت هزینه های آن، محل فروش محصول، نحوه مارک گذاری، برنامه حمل نقل و نحوه پرداخت باشد.

یادتان باشد اگر به والدینتان ثابت کنید که به همه جنبه های کاری خود فکر کرده اید و برای تمام مراحل برنامه ریزی داشته اید، احتمالا آنها از فعالیتتان حمایت خواهند کرد. آنها همچنین به احتمال زیاد ایده های خوبی برای کمک به شما خواهند داشت.

اگر برای عرضه محصولاتتان از فروش آنلاین استفاده می کنید، به پشتیبانی والدین خود نیاز خواهید داشت. آنها یا باید برای قسمت دریافت پول، حساب بانکی افتتاح کنند و یا به شما اجازه دهند از طریق حساب آنها پرداخت ها را انجام دهید. این مورد را هم باید در نظر داشته باشید که اگر شما  سن کمی دارید امکان گرفتن چک و یا کارت های اعتباری برایتان ممکن نیست و برای انجام این کارها به کمک والدین خود احتیاج دارید.

اگر هم والدینتان مخالف کار شما هستند، سعی کنید با آنها سازش کنید. می توانید در این مواقع کاری که به آن علاقمند هستید را فقط بعد از انجام تکالیف مدرسه تان انجام دهید یا از زمان های آخر هفته استفاده کنید و تمام کارهایی که می خواستید در طول هفته انجام دهید را به آخر هفته موکول کنید.

اجازه دهید والدینتان بدانند که شما می فهمید که راه اندازی کسب و کارتان ممکن است روی زندگی اجتماعی شما و یا مثلا انجام بازی های که انجام می دادید تاثیر بگذارد، اما شما با آگاهی مایلید این اتفاق بیفتد. پدر و مادرها معمولا دوست دارند شما کارهای سرگرم کننده دیگری انجام دهید و از سن کودکی و نوجوانی خود لذت ببرید، بهترین کار این است که به آنها نشان دهید چگونه فعالیت های خود را مدیریت خواهید کرد و بین آنها تعادل برقرار می کنید.

شاید برای اینکه والدین به شما اجازه کار کردن بدهند بهتر باشد برای شروع کار به آنها قول دهید و با آنها معامله کنید و در ادامه نشان دهید که می توانید در همه جنبه های زندگی خود مانند یک فرد بالغ عمل  کنید و نمره خود را در تمام موضوع ها ارتقا دهید. مطمئنا شما بلافاصله نمی توانید فروش خود را آغاز کنید و درآمد داشته باشید. اما اگر کاملا مطمئن هستید که قصد دارید کار خود را جدی آغاز کنید، می توانید از همین زمان حال برای انجام همه کارهایی که باید برای شروع کار انجام دهید، استفاده کنید. مثلا، از کمک هزینه خود برای خرید مواد و هزینه های پستی استفاده کنید. ابتدا بهتر است روی ساختن و یا تهیه محصول خود تمرکز کنید، اما به آرامی پولی را که برای هزینه پستی نیاز دارید کنار بگذارید تا به محض دریافت اجازه آماده باشید. همین کارهای کوچک به والدینتان نشان می دهد که چقدر شما جدی هستید.

ساخت فروشگاه آنلاینتان را آغاز کنید.

برای راه اندازی یک وب سایت ممکن است گزینه های زیادی وجود داشته باشد. برای اینکه خدمات رایگان هاست (میزبانی) سایت را بتوانید داشته باشید می توانید در گوگل جستجو کنید و با خواندن شرایط استفاده از آنها و کسب اطلاعات در مورد  تمام خدماتی که ارائه می دهند، یک گزینه را انتخاب نمایید.

برای اینکه یک وب سایت شخصی موفق برای فروش داشته باشید، شما به درگاه پرداخت و بهینه سازی سایتتان در موتور جستجو گوگل نیاز دارید تا در جستجو ها نشان داده شوید و فروشتان افزایش یابد.

می توانید از سایت هایی که مشتریان زیادی دارند مانند دیجی کالا، ترب، باسلام و … فروشتان را آغاز کنید.  این سایت ها در حال حاضر مشتریان زیادی در سایت های خود دارند و از آنجایی که در این روش نیازی به راه اندازی وب سایت و یا سئو (بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو) ندارید، فروش را برایتان آسان تر می کند. این وب سایت ها معمولا آمار های فروشتان را بایگانی می کنند و بنابراین شما می توانید در هر زمان به آنها مراجعه کنید و ببینید چه چیزهایی بیشتر میفروشد و چه محصولاتی فروش کمتری دارد، سپس محصولات آینده خود را بر اساس همین روند ساده در نظر بگیرید.

سوابق کسب و کارتان را ثبت کنید.

هر هزینه ای که برای کسب و کارتان می کنید، تمام مواد، هزینه حمل و نقل و میزان فروش خود را یادداشت نمایید، سپس هزینه ها را با درآمدتان مقایسه کنید تا مطمئن شوید که کسب و کارتان سود داشته باشد.

فروشگاه آنلاین خودتان را به منظور نشان دادن محصولاتتان طراحی کنید و موارد اضافی را در طراحی خود به حداقل برسانید.

بهتر است از موسیقی در سایت خود استفاده نکنید. هیچ کس نمی خواهد موسیقی را بشنود که مورد علاقه اش نیست، پس بهتر است از آن استفاده نکنید. به یاد داشته باشید، آهنگی که شما به آن خیلی علاقه دارید، اگر مشتری وارد سایتتان شود و مورد علاقه اش نباشد، باعث آزارش خواهد شد و ممکن است دیگر به وب سایت شما مراجعه نکند و به همین سبب فروش خود را از دست خواهید داد.

از یک پس زمینه ساده استفاده کنید، هدف شما این است که محصولاتتان برای مشتری جذاب باشد نه صرفا پس زمینه سایت.

هرگز بیش از اندازه از gif های متحرک یا فلش های  غیرضروری استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که باید روی محصولاتتان تمرکز داشته باشید. اگر می خواهید مردم پولی را که به زحمت بدست آورده اند را برای محصول شما خرج کنند باید حرفه ای به نظر برسید.

مطمئن شوید که یک صفحه مخاطب، یک صفحه درباره ما و یک صفحه خط مشی در سایت خود دارید. صفحه خط مشی یا سیاست های شما به مشتریانتان می گوید که شما چطور و چه زمانی سفارش هایشان را به دستشان می رسانید و اگر ضمانت بازگشت دارید مراحل آن به چه صورت انجام می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید یه سری دستبد های دست ساز را بفروشید، به مشتریان بگویید که آن ها را در رنگی که بخواهند و یا سبک های دیگر نیز برایشان طراحی می کنید.

برای کار خود یک کارت ویزیت طراحی کنید تا وقتی سفارش خود را ارسال می کنید برای سفارشات بعدی مشترینتان بتوانند شما را به یاد بیاورند. کارت ویزیت های ارزان قیمت را می توانید از سایت های آنلاین به راحتی تهیه کنید.

قبل از چاپ تعداد زیاد کارت ویزیت یک صفحه نمونه از آن پرینت بگیرید و به والدین خود نشان دهید و نظر آنها را نیز بپرسید.

فروشگاه آنلاین خود را تبلیغ کنید.

برای گسترش و ارتقا کسب و کار خود از امکانات گسترده آنلاین و آفلاین تبلیغاتی استفاده کنید.

با چند روش ساده و رایگان تبلیغاتی، مانند گفتن به دوستان و خانواده خود شروع کنید. آنها ممکن است محصولی را که شما ارائه می کنید را دوست داشته باشند و با پیشنهاد آن به بقیه فروشتان را افزایش دهند.

وب سایتتان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

افراد مختلف برای پیدا کردن وسایل و خدمات مورد نیازشان از سرچ گوگل بهره می گیرند. به همین دلیل باید به فکر بهینه کردن سایت خود در موتور جستجو گوگل باشید و افراد اگر به دنبال نوعی محصول مرتبط با شما باشند به راحتی می توانند شما را پیدا کنند. به عنوان مثال، اگر بذر گیاه می فروشید، می توانید از کلمات کلیدی مانند “بذر”، “کاشت بذر” و یا “باغبانی” استفاده کنید. در ضمن می توانید روی کلمات مرتبطی مانند بذر گل همیشه بهار یا دانه کدو تنبل هم فکر کنید

اما فقط از کلمات کلیدی استفاده نکنید، کمی محتوای متنی هم تولید کنید و در آن کلمات کلیدی را به کار ببرید.

کسب و کارتان را ارتقا دهید.

شما زمانی یک فروشگاه آنلاین موفق دارید که مشتریان به راحتی شما در فضای مجازی پیدا کنند. از شبکه های اجتماعی برای اینکه شما را بشناسند استفاده کنید. از اینستاگرام بهره ببرید. همچنین می توانید برای کسب و کار خود یک صفحه فیس بوک ایجاد کنید.

درباره محصولاتتان داستان های کوتاه تعریف کنید. به یاد داشته باشید در این فضا ها فعال باشید و تصاویر محصولات خود را هنگام تهیه و ارسال با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. از تغییر شبکه های اجتماعی به سایتتان لینک دهید. از آنها بخواهید به گروه شما پیوندند و محصولات جدید شما را به اشتراک بگذارند. ایجاد وبلاگ در مورد کسب و کارتان نیز مفید است و حداقل هر روزی یکبار در آن مطلب بگذرید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Start-an-Online-Business-As-a-Kid

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست