درباره ما

دکا مخفف عبارت “دانش آموز کارآفرین” است. این طرح برگرفته از تجربیات و دانش اساتید برجسته ایرانی در حوزه های مختلف مدیریت منابع انسانی، کارآفرینی، فروش، بازاریابی و مدیریت آموزشی است تا محصولی بین المللی را بر اساس فرهنگ و سلیقه ایرانی ارائه کنند .

امروزه تغییرات وسیعی که در حوزه کسب و کار مشاهده می شود، نشان می دهد که روش های سنتی دیگر ضامن موفقیت نیستند و اغلب شرکت ها و افراد موفق کسانی هستند، که به علم روز مجهز شده و یاد گرفته اند در رقابت های پیچیده، فعالیت اقتصادی خود را با پیروزی به ثمر برسانند. در سطح جامعه هم شاهد این موضوع هستیم؛ در حالی که بسیاری از شرکت های با سابقه در حال ورشکستگی هستند، شرکت های سوده بزرگی ایجاد شده اند که از دانش و مهارت های نوین کسب و کار بهره می برند.

رقابت ها قطعا در سال های پیش رو سخت تر و پیچیده تر خواهد شد و تصور اینکه در  ۱۰ الی ۱۵ سال آینده که دانش آموزان فعلی آماده ورود به بازار کار هستند در چه سطحی از رقابت با همسالان خود و حتی بازارهای بین الملل قرار خواهند گرفت، والدین و مسئولین آموزش کشور را به تکاپوی یافتن راهی جهت ” آموزش فرزندان امروز برای زمان خودشان ” سوق می دهد.

سالیان متمادی است که در برنامه های آموزشی مدارس کشورهای پیشرفته ” آموزش مهارت های کارآفرینی ” به عنوان یکی از آموزش های اصلی در نظر گرفته شده است، تا دانش آموزان را از کودکی با فرهنگ کارآفرینی آشنا نمایند. البته ضریب کارآفرین شدن دانش آموزان کمتر از یک درصد است، اما بنا بر تحقیقات دانشگاه هاروارد مهارت های کارآفرینی بر اساس هدف اصلی” تغییر نگرش افراد از کارمندی به کارآفرینی” آموزش داده می شود و نتایجی از جمله ” هدفمندی، بهبود اخلاق کاری، ریسک پذیری و مسئولیت پذیری ” دانش آموزان را در بر خواهد داشت.

بر همین اساس مجموعه دکا محتوایی منحصربه فرد برای دانش آموزان ایرانی از پایه اول ابتدایی تا پایه نهم متوسطه مهیا نموده و تلاش دارد با آموزش و پشتیبانی مربیان کارآزموده مفاهیم کارآفرینی را برای تمام دانش آموزان کشور ارائه دهد تا به سهم خود تلاش نماید نسل آینده، نسلی مستقل، هدفمند، پویا و با انگیزه باشد .

بدیهی است در این راه با حمایت مسئولین دلسوز آموزشی کشور، پدران و مادران فرهیخته و آینده نگر رسیدن دانش آموزان به استقلال و شکوفایی فردی بهتر میسر خواهد شد.

فهرست